Stevanovićeva sa Skandićijem savladala svoj Kazalmađore

Odbojka 6. apr 201923:36 > 23:53

Odbojkašice Skandićija savladale su kao gošće Pomi Kazalmađore rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:21, 17:25, 25:20, u prvom meču četvrtfinala plej-ofa.

Na taj način, ekipa Jovane Stevanović, koja je igrala protiv kluba u kojem je provela četiri predivne godine, došla je na pobedu od polufinala, a prvu šansu da se plasira u narednu rundu imaće 13. aprila, pred svojom publikom u Skandićiju.

U subotnjem trijumfu u Kremoni, gošće su blistale u bloku (17-7) i odbrani, pa su i pored 10 grešaka više, bile prilično ubedljive u prvom, drugom i četvrtom setu. Domaće su samo u trećem i na početku četvrtog zapretile, ali nije bilo snage, a ni kvaliteta za potpuni preokret.

Šveđanka Izabel Hak upisala je 25 poena u redovima Skandićija. Pratile su je i ostale članice startne postave, jer je Elica Vasileva osvojila 17, Adenizija Silva 12, a Lućija Boseti i Jovana Stevanović po 11 poena. Igrom gošći sjajno je dirigovala Ofelija Malinov, a za sigurnost na prijemu i u odbrani pobrinula se neumorna Enrika Merlo.

U poraženom timu, Amerikanka Danijele Kutino osvojila je 21 poen, a Kubanka Kenija Karkases 15. Danica Radenković je ušla u igru u prvom setu, i to na servis.

U drugom meču subotnjeg programa, Imoko Volej Koneljano je kao gost savladao osmoplasirani Kuneo rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:19, 25:16, uz 12 poena Ane Danezi i 11 Kim Hil i Valentine Tiroci.

U nedelju su na programu prvi mečevi ostala dva četvrtfinalna para, a sastaju se Busto Arsicio – Monca i Firenca – Novara.