Kovačević odveo Trentino u polufinale

Vesti odbojka 13. apr. 201921:12 > 22:00

Povratak Uroša Kovačevića u postavu Trentina, doneo je i plasman svetskih šampiona u polufinale italijanskog plej-ofa.

Predvođeni srpskim asom, koji zbog povrede nije igrao u drugom meču serije u Padovi, puleni Anđela Lorencetija došli su do maksimalne pobede rezultatom 3:0, po setovima 25:18, 25:23, 25:17 i sa 2:1 u pobedama prošli u narednu rundu, gde će se sastati sa Lubeom, u seriji na tri pobede, koja počinje već u utorak, 16. aprila.

Iako su ponovo sjajno servirali, gosti nisu uspeli da ugroze domaćina, kao pre nedelju dana u svojoj dvorani, jer je Kovačević davao sigurnost Trentinu i na prijemu i u napadu.

Prvi set je protekao u dominaciji domaćih (13:6, 15:12, 20:13…), uz šest poena Kovačevića i Rasela.

U drugom setu viđena je i najveća borba. Gosti su napadali servisom, forsirao je Travica igru kroz sredinu i drama je bila zagarantovana posle 21:21. Kad je bilo najvažnije, Volpato je pogrešio (23:21), a onda je Kovačević minijaturom doneo dve vezane set lopte domaćinu (24:22). Drugu je u veliku radost domaće publike pretvorio Rasel.

Treći period, u ranoj fazi, doneo je rezultatsku sigurnost Trentinu (7:4, 11:6) i veliku nervozu na terenu, naročito od strane kapitena gostiju, Dragana Travice. Sve je bilo jasno već posle 13:7, kad je trener Padove Valerio Baldovin zatražio i drugi tajm-aut. Do kraja meča, gosti su popustili i na servisu, pa su sa par grešaka pogurali Trentino ka polufinalu.

Kovačević, koji je pre početka meča dobio i „Trofej Gazete delo Sport”, namenjen najboljem igraču ligaškog dela sezone, uz Arona Rasela bio je najefikasniji sa 16 poena. Vetori je dodao 11, a Lisinac šest. U poraženom timu Tores je bio jedini dvocifren sa 12 poena. Jasin Luati je osvojio devet, a u igru je ulazio i Lazar Ćirović, dok je Petar Premović ceo meč presedeo na klupi.

U polufinale se plasirala i Peruđa, koja je u trećem meču slavila protiv Monce 3:0. Na kraju je bilo 25:22, 25:22, 25:17 za šampiona Italije za 2-1 u seriji i susret sa Modenom.

Peruđu je do trijumfa predvodio Vilfredo Leon sa 17 poena, dok je Aleksandar Atanasijević utakmicu završio sa 11 poena, a Marko Podraščanin sa dva.

Na drugoj strani, dvocifreni učinak imao je samo Oleg Plotnjickij, koji je upisao 14 poena.