Novara povela u seriji, Srpkinje odlične

Odbojka 22. apr 201918:34 > 18:38

Odbojkašice Novare savladale su Skandići sa 3:2 u trećem meču polufinalne serije italijanskog plej-ofa i tako došle do prednosti od 2:1 u pobedama.

Rezultat po setovima glasio je 14:25, 25:22, 23:25, 25:18 i 15:11. Skandići je dva puta vodio u dvorani „Pala Igor Gorgonzola“, ali se domaćin vraćao i došao do pobede.

U prvom setu je sve proteklo u dominaciji Skandićija, dobro je igrala cela postava, naročito primači, Boseti i Vasileva, uz konstantno dobru Izabelu Hak.

U drugom je Novara došla do sjajnog preokreta u završnici, vodile su gošće 22:20, ali je tim Masima Barbolinija serijom od 5:0 uspeo da dođe do izjednačenja. U trećem delu igre je Skandići konstantno bio u prednosti, vodio 19:13, ali je Novara uspela da uvede set u neizvesnu završnicu, u kojoj su gošće ipak trijumfovale. Četvrti set nije doneo nikakvu neizvesnost, da bi u taj – brejku domaćin vodio sa 8:4 i 12:8, Skandići je na krilima neverovatne Hak došao do 12:11, ali do preokreta i pobede ipak nije mogao.

Najefikasnija kod pobednika bila je Paola Egonu sa 23 poena, ali igračice utakmice su svakako Selest Plak, koja je osvojila 21 poena, a igrala je konstantno tek od sredine drugog seta, i Stefana Veljković, koja je upisala 16 poena, uz izuzetno visok procenat realizacije napada. Na drugoj strani nije bio dovoljan ni 31 poen Izabele Hak, dok je Jovana Stevanović igrala odlično, osvojila 13 poena i to bez ijedne greške!

U seriji je sada 2:1 za Novaru, koja je vezala dve pobede na svom terenu, a četvrta utakmica se igra u četvrtak u Sijeni, od 18:30, a direktan prenos možete gledati na Sport klubu.