Trentino smanjio prednost Lubea, Peruđa opet vodi

Vesti odbojka 22. apr. 201921:37 > 21:48

Odbojkaši Trentina savladali su Lube 3:2 i smanjili vođstvo ekipe iz Ćivitanove na 2:1 u pobedama, u polufinalnoj seriji plej-ofa, koja se igra na tri trijumfa.

U spektakularnom meču u „BLM Grup Areni” u Trentu, vodila se bespoštedna borba, koja je potrajala dva sata i 40 minuta!

Posle 222 odigrana poena, sve je na kraju stalo u poslednji, u kojem je Bugarin Cvetan Sokolov pogrešio, poslavši smeč po paraleli u aut, nakon čega je nastalo neopisivo slavlje domaćih igrača i više od tri i po hiljade navijača.

Junak trijumfa aktuelnih svetskih šampiona bio je Uroš Kovačević, sa čak 27 poena! Pratili su ga Srećko Lisinac sa 12 i sjajni Simone Đaneli, koji je upisao šest.

U poraženom timu, koji je u petom setu propustio i meč loptu za finale, Joandi Leal je osvojio 20 poena, a Osmani Huantorena 17, bez ijednog u petom setu. Kapiten Dragan Stanković nije ulazio u igru.

Četvrti meč ove serije na programu je u četvrtak od 18 časova, ali u dvorani u Ćivitanovi.

Dramatično je bilo i u trećem susretu u Peruđi, gde je domaćin u seriji protiv Modene došao do druge pobede, posle retko viđenog preokreta u trećem setu. Naime, vodili su gosti 19:10, ali je na kraju set osvojii domaćin! Anulirala je Peruđa i dve vezane set lopte Modene, posle greške Zajceva, što je bio signal za veliki preokret. U četvrtom periodu, neizvesnost je trajala do 19:18, da bi na kraju odlučio blok sjajnog Marka Podraščanina.

Iako je Vilfredo Leon osvojio 24 poena, za MVP-ja meča proglašen je Aleksandar Atanasijević, koji je osvojio 19 poena. Marko Podraščanin je dodao 11. U poraženom timu, Poljak Bartoš Bednorž je osvojio 17 poena, a Ivan Zajcev 14.

Četvrta utakmica na programu je u četvrtak, od 16 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 3.