Koneljano brani titulu: Preko Monce do finala

Vesti odbojka 23. apr. 201923:49 > 23:52
Scott Barbour/Getty Images

Obojkašice Koneljana prve su finalistkinje italijanskog plej – ofa, pošto su i u trećem meču savladale Moncu, ovoga puta sa 3:1, po setovima 22:25, 25:20, 25:19 i 25:14.

U prva dva meča Monca nije uspela da osvoji nijedan set, ali je u Trevizu dobro otvorila utakmicu i povela sa 1:0. Tome je kumovao veliki broj grešaka domaće ekipe, ali i dobra igra u napadu Ane Baus i Serene Ortolani.

U nastavku je Koneljano kontrolisao igru, relativno lako osvojio naredna dva seta, da bi u četvrtom bila viđena apsolutna dominacija i lak trijumf.

Bila je ovo sedma pobeda Imoko Voleja nad Sauđela Timom iz Monce ove sezone u isto toliko mečeva! Do nove pobede vodila ih je odlična Robin De Krajf koja je osvojila 21 poen, a pratila ju je Samanta Fabris sa 18.

U poraženom timu istakla se Serena Ortolani sa 15 poena, dok je 13 upisala Ane Baus.

Aktuelne šampionke braniće trofej osvojen u prošle sezone, a protivnik će im biti Novara ili Skandići. U toj seriji je 2:1 za Novaranke, a četvrta utakmica na programu je u četvrtak od 18:30 uz direktan prenos na SK 4.