Lube odbranio Ćivitanovu, 1:1 u finalu

Odbojka 5. maj 201920:33 > 20:37

Odbojkaši Lubea stigli su do izjednačenja (1:1) u finalnoj seriji plej-ofa, pošto su u drugom meču, u Ćivitanovi, savladali Peruđu rezultatom 3:1, po setovima 25:19, 22:25, 25:22, 25:19.

Meč u „Eurosole Forumu”, pred više od četiri hiljade gledalaca, trajao je 110 minuta, a obilovao je uzbuđenjima i preokretima. Najveći i najvažniji viđen je u trećem setu kojeg je dobio Lube rezultatom 25:22, posle vođstva Peruđe od 20:15!

U seriji od 10:2, sjajno je za domaćina servirao Leal, a gosti su ušli u probleme sa prijemom i napadom. Blagu pomoć imali su i od sudije Tanazija, koji je u važnom trenutku jedan napad Lance okarakterisao greškom.

Fenomenalnu „rolu” u završnici imao je i srpski as Dragan Stanković, koji je u završnici drugog seta zamenio Simona. Do kraja meča kapiten Lubea bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu svog tima.

Joandi Leal je utakmicu završio sa 20 poena, Cvetan Sokolov je dodao 16, a Huantorena 13. Dragan Stanković je upisao sedam. U poraženom timu, Vilfredo Leon je osvojio 21 poen, ali je imao devet grešaka i mnogo problema na prijemu servisa. Aleksandar Atanasijević je loše napadačko veče završio sa 11 poena, dok je Marko Podraščanin dodao osam.

Treća utakmica finalne serije, koja se igra na tri pobede, na programu je u sredu (8. maj), u Peruđi, od 20.30 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 2.