Lube sa Stankovićem prikačio peti Skudeto

Vesti odbojka 15. maj. 201912:34 > 12:41

Odbojkaši Lubea novi su šampioni Italije! U petoj utakmici finala plej-ofa, pred više od 4 hiljade gledalaca, oni su kao gosti savladali Peruđu 3:2, po setovima 22:25, 21:25, 25:12, 25:21, 15:10 i sa 3:2 u pobedama prikačili peti Skudeto.

Veličanstveno finalna serija okončana je posle preokreta, kakvog možemo da vidimo samo na najvećim događajima. Peruđa, sa Atanasijevićem i Podraščaninom, vodila je 2:0, imala energiju i atmosferu na svojoj strani, ali je već na početka trećeg seta bilo jasno da im nedostaje i nešto bolja igra. Puleni Ferdinanda De Đorđija zaigrali su agresivnije i do kraja meča, u jednom dahu, došli do velike pobede.

Poslednju šansu da odbrani titulu, Peruđa je propustila sredinom četvrtog seta, kad je povela 18:17. Jednostavno, nije imala dovoljno raspoloženih pojedinaca u borbi za titulu.

Predvođeni sjajnim Brunom, gosti su blistali u napadu i bloku, izdržavši salve servisa domaćih, kojima je, u utorak veče, to bio jedini element vredan šampionske titule.

U pobedničkom timu Cvetan Sokolov je osvojio 19 poena, Huantorena i Simon su dodali po 16, dok je Leal upisao 15. Lube je blistao u napadu, imao 63 % realizacije i čak 18 blokova!

Sa druge strane, Leon je osvojio 20 poena, a Atanasijević 14. Obojica su bili očajni u napadu, Kubanac je imao 34 % realizacije, a Srbin 31 %. Marko Podraščanin je osvojio šest poena.

Pošto je Osmani Huantorena proglašen za MVP-ja finala plej-ofa, šampionski pehar podigao je kapiten Lubea Dragan Stanković, vlasnik četiri Skudeta.