Zlatna liga: Hrvatska bolja od Estonije

Odbojka 29. maj 201919:29 > 19:32
CEV

Odbojkaška reprezentacija Hrvatske savladala je Estoniju rezultatom 3:1 u Varaždinu u okviru drugog kola Zlatne lige.

Hrvatski odbojkaši su u prvom kolu u trileru poraženi na gostovanju Holandiji posle pet setova, ali su četiri dana kasnije slavili sa 24:26, 25:20, 25:13, 25:21, posle jednog sata i 45 minuta igre.

Najbolji u trijumfu Hrvatske bio je Leo Andrić sa 24 poena, dok je Marko Sedlaček imao 19 poena.

Na drugoj strani, dvocifreni učinak upisao je samo Kristo Kolo, koji je utakmicu završio sa 16 poena.

Hrvatska na čelu grupe B ima četiri poena, a prate je Španija sa tri i Holandija sa dva, ali i utakmicom manje.

U narednom kolu, u subotu, reprezentacija Hrvatske dočekuje Španiju, a ta utakmica se igra u Varaždinu.

U Srebrnoj ligi, Bosna i Hercegovina je doživela i drugi poraz, a bolja od nje bila je Austrija sa 3:0. Na kraju je bilo 25:12, 25:18, 25:17 po setovima za Austrijance, a meč je trajao 70 minuta. Pobednički tim je predvodio Paul Buheger sa 19 poena, dok je u redovima domaćeg tima Adi Osmanović imao osam poena.

Sledeća utakmica bosanskohercegovačke odbojkaše čeka u nedelju, kada dočekuju Mađarsku.