Pao i Portugal, četvrta uzastopna pobeda Srbije u LN

Odbojka 15. jun 201922:09 > 22:33
fivb.org

Odbojkaši Srbije zabeležili su drugu pobedu na turniru LIge nacija u Portugaliji. Tim Nikole Grbića je posle Brazila ostvario trijumf i protiv domaćina turnira Portugalije rezultatom 3:2 (21:25, 25:15, 25:22, 30:32, 15:9)

Srbija sada ima četiri pobede i četiri poraza, dok Portugalci imaju skor 2-6.

Nakon trijumfa protiv Brazila u petak u pet setova, Orlovi su ponovo odigrali jedan veoma iscrpljujući meč u Gondomaru i na kraju uspeli da savladaju domaćina ovog vikenda, selekciju Portugala nakon preokreta rezultatom 3:1.

Prvi set je Portugal osvojio rezultatom 25:21, ali su od tada izabranici Nikole Grbića prikazali prepoznatljivu igru iz zlatnih dana ove selekcije i već u drugom setu došli do izjednačenja, rezultat je bio 25:15.

U trećoj deonici su ponovo Orlovi dominirali na parketu, te došli do preokreta rezultatom 25:22.

Četvrti set ujedno je bio i najzanimljiviji, Srbija je želela da privede meč kraju što pre, dok je Portugal igrao za opstanak. Presudila je bolja koncentracija domaćina u završnici, pa su Portugalci rezultatom 32:30 uveli duel u taj brejk. Tamo je Srbija dominirala od prvog poena i na kraju zasluženo osvojila set sa 15:9, a ujedno i meč, četvrti zaredom, što Orlovima daje nadu da se nađu na završnom turniru.

Najbolji u redovima Srbije bili su Božidar Vučićević sa 27 poena, dok je Miran Kujundžić dodao 16. Bolji od ostalih u poraženoj ekipi bio je Marko Fereira sa 20 poena.

Naredni meč selekcija Srbije igra u Gondomaru protiv Kine, uz direktan prenos na SK 1 od 16 časova.