Kovačević: Prvi put ne možemo da budemo zadovoljni

Odbojka 18. jun 201917:25 > 17:28
FIVB

Branko Kovačević koji umesto Zorana Terzića predvodi žensku odbojkašku reprezentaciju Srbije u Ligi nacja rekao je posle poraza od Bugarske da je taj duel bila velika šansa za dobar rezultat srpskih odbojkašica.

Srpski sastav poraženje u kineskom gradu Ningbou od selekcije Bugarske rezultatom 3:1 u prvoj utakmici pete nedelje Lige nacija.

Po setovima je bilo 21:25, 25:21, 25:17, 25:23.

Otprilike kako smo i najavili. Ovo je bila takva utakmica u kojoj smo bili sigurni da će nam se ukazati neke šanse za bolji rezultat. Upravo iz tog razloga, prvi put ne možemo biti zadovoljni rezultatom. Igra je bila šarena. Skoro dva seta smo držali visok nivo igre“, rekao je Kovačević i dodao:

Dobili smo prvi set, imali sigurnu prednost do same završnice drugog. Onda je usledio jedan zaista dugačak pad, kada je protivnik lagano poveo 2:1 i okrenuo sve. Na kraju devojkama ipak čestitam zbog borbe do kraja. Možda je malo falilo sreće ili ko zna čega da ovu utakmicu uvedemo u taj-brejk

Srbija će u 14. kolu igrati protiv Nemačke, a meč je na programu u 10 časova, uz direktan prenos na Sport klubu 1.