
Ženske odbojkaške reprezentacije Brazila i Sjedinjenih Država sastaće se u finalu Lige nacija u kineskom Nanđingu.
Brazilke su do prilike da se bore za novu titulu došle pobedom nad selekcijom Turske sa 3:0, a bilo je 25:23, 25:15, 25:10 po setovima, posle jednog sata i 21 minuta igre.
Najbolja u trijumfu Brazila bila je Natalija Pereira sa 15 poena, dok je Loren Tešeira imala devet poena.
Na drugoj strani, Ebrar Karakurt je upisala deset poena.
Amerikanke su u drugom polufinalu bile bolje od domaće reprezentacije sa 3:1, po setovimja 25:11, 15:25, 25:17, 25:20. Meč je trajao sat i 39 minuta.
Selekciju Sjedinjenih Država predvodile su Andrea Drus i Mišel Barč-Hakli sa po 21 poenom.
Kod Kineskinja, Liju Janhan je imala 17 poena.
Finale između Brazila i Sjedinjenih Država na programu je u nedelju u 13.30, dok je meč za treće mesto na programu od 9. Oba susreta moći ćete da pratite na Sport Klubu.