EP: Hrvatice slavile, debakl Slovenki

Odbojka 27. avg 201922:31 > 22:33
CEV

Hrvatske odbojkašice savladale su Rumuniju rezultatom 3:1 i tako zabeležile drugi trijumf na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Hrvatice su slavile u tom duelu sa 25:21, 23:25, 25:18, 25:22, posle jednog sata i 43 minuta igre i tako došle na korak od plasmana u narednu fazu.

Pobedničku ekipu predvodila je Lucija Mlinar sa 22 poena, dok je Martina Šamadan upisala 16. U selekciji Rumunije istakla se Joana Baciju sa 24 poena.

Hrvatska sada ima sedam bodova na drugom mestu tabele, dok je Rumunija na poziciji iza sa bodom manje. Odlučujuća utakmica za drugu fazu selekciju Hrvatske čeka u sredu, kada se sastaje sa Mađarskom.

Za razliku od Hrvatica, Slovenke su doživele treći poraz, pošto su ubedljivo izgubile od Italije sa 3:0. Italijanke su slavile sa 27:35, 25:8, 25:17 po setovima, posle jednog sata i 73 minuta igre.

Selekcija Slovenije se odlično držala u prvom setu, ali je potom potpuno posustala u nastavku utakmice.

Italijanke je do trijumfa predvodila Paola Egonu sa 16 poena, dok je Kristina Čiričela dodala 13. Na drugoj strani istakla se Iza Mlakar sa 12 poena.

Za Italijanke je to bio četvrti trijumf, posle kojeg imaju 12 bodova na čelu grupe B, dok je Slovenija ostala na tri boda na četvrtom mestu.

U narednom kolu, Slovenija se u sredu od 20 časova sastaje sa Ukrajinom, dok Italija dan kasnije igra sa Poljskom.