Šampionke maksimalno do četvrtog trijumfa

Odbojka 28. avg 201916:08 > 17:36

Odbojkašice Srbije pobedile su Grčku u okviru grupe A Evropskog prvenstva sa 3:0 u setovima i time, posle četiri meča, zadržale stoprocentan učinak na takmičenju koje se održava u Mađarskoj, Slovačkoj, Poljskoj i Turskoj.

Šampionke Starog kontinenta su do trijumfa nad Grkinjama u Ankari stigle po setovima 25:21, 25:17. 25:21 za 69 minuta.

Ekipu Zorana Terzića do pobede je vodila Tijana Bošković sa 20 poena Bošković. Brankica Mihajlović je dodala 16, a Maja Aleksić 11.

Kod Grkinja, Anti Vasilantonaki bila je najbolja sa 17 poena, dok je 9 upisala Olga Strantzali.

Srbija je od prvog seta kontrolisala ritam, na krilima raspoloženih Boškovićeve, Mihajlovićeve i Aleksićeve, i može se reći da je na rutinski način slavila, pošto je Grčka uspela da povede samo jednom sredinom trećeg seta.

Posle dobrog otpora rivalki, prvi set rešila je tek u finišu kad je asom Aleksićeve stekla 22:18, da bi u drugom znatno ranije uspela da se odlepi i posle 15:10 rutinski privede posao kraju.

U trećem setu je viđen blaži pad u igri, što je Grčka iskoristila i stekla pomenuto vođstvo, ali je vrlo brzo ponovo uspostavljena kontrola.

Aleksićeva je poenom iz bloka krunisala mini seriju za vođstvo 10:8, potom je Boškovićeva nastavila sa odličnom igrom u napadu, i vrlo brzo bilo je nedostižnih 22:18.

Srpska selekcija ima maksimalnih 12 bodova, lider je grupe, i u sledećem kolu se sastaje sa domaćinom Turskom.

Grčka je, posle trećeg poraza, na poziciji tri sa šest bodova.

Tok duela iz Ankare mogli ste da pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Srpkinje su od uvodnih poena Tijane Bošković i Brankice Mihajlović, za vođstvo od 6:2, kontrolisala prvi set, ali su Grkinje uspevale da održe korak.

Mini serijom 3:0, ekipa Zorana Terzića pobegla je na 16:12, ali je Grčka posle tajm auta uzvratila i prišla na 16:15.

U nastavku se igralo poen za poenom, pre nego što je na scenu stupila Maja Aleksić i as servisom odvela Srbiju do 22:18, posle čega je set rutinski priveden kraju – 25:21.

Za razliku od prvog seta, Grčka sada nije uspevala da duže ostane u igri. Branilac titule je ovoga se ovoga puta brže odlepio i stekao prednost od 15:10.

Ponovo je razlika pravljena na servis Maje Aleksić, Brankica Mihajlović sa 13 i Tijana Bošković sa 10 poena igrale su sve bolje u napadu, pa se posle prednosti od 20:14 jedino pitanje bilo kojim rezultatom će se završiti drugi set.

Na kraju – 25:17.

Srbija je u dobrom ritmu igrala i od početka trećeg seta i stekla 5:3, ali je potom nivo za nijansu pao. To je Grčka iskoristila i prvi put u meču povela – 8:7.

Ipak, vrlo brzo je usledila serija tima Zorana Terzića, krunisana poenom iz bloka Aleksićeve, za novo vođstvo 10:8.

Od tad su Srpkinje kontrolisale igru, na krilima Aleksićeve i Boškovićeve, i pobegle na 18:14.

Meč je bio rešen 19. poenom Tijane Bošković za 22:18, a konačan rezultat trećeg seta iznosio je 25:21.