Srbija uraganski do pobede i prvog mesta

Odbojka 18. sep 201920:19 > 22:04
CEV

Odbojkaši Srbije zabeležili su i četvrtu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto su maksimalno u tri seta bili bolji u Antverpenu od, jednog od domaćina Belgije i na taj način obezbedili prvo mesto u grupi.

Ekipa Slobodana Kovača tokom celog meča bila je mnogo bolji rival i bez problema utišala domaću publiku. Po setovima bilo je 25:19, 25:21, 25:19 i tako posle samo četiri meča obezbedila prvo mesto u Grupi B. Za Srbiju je potpuno nevažan meč poslednjeg kola protiv Austrije, pa će selektor Slobodan Kovač imati priliku da razigra i igrače koji nisu podneli najveći teret.

Kod pobednika najefikasniji bio je korektor Aleksandar Atanasijević sa 18 poena, Uroš Kovaćević zabeležio je 13. Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Sem Dero sa 13 poena.

Srbija će i osminu finala i četvrtfinale igrati u Belgiji, a u osmini finala protivnik će biti Češka ili Crna Gora.

Tok meča

Srbija je od starta krenula autoritativno i veoma brzo stekla dva poena razlike – 4:2. Nastavili su izabranici Slobodana Kovača da dižu razliku i na drugi tehnički tajm aut otišli sa 16:10. Od tada kreće blagi pad i Belgijanci na krilima domaće publike dolaze na samo dva poena minusa – 19:17. Ipak, sačuvali su smirenost odbojkaši Srbije. Usledilo je nekoliko dobrih blokova, pre svih Lisinca i odbrana i na kraju je posle sjajnog servisa Atanasijevića snažno smečovao Marko Podraščanin i doneo prvi set Srbiji – 25:19.

Kako je završila prvi, tako je Srbija krenula i u drugom setu. Poveli su Orlovi 3:0, imali su i prednost od tri poena na prvom tehničkom tajm autu 8:5. Onda je krenula serije Belgije od četiri poena i preokret za 9:8. Belgija je vodila i 13:11, a onda se Srbija ponovo vraća na prepoznatljiv mod. Vezala je pet poena, na drugi tehnički tajm aut otišla sa 16:13 i tu prednost je držala do kraja seta, koji je dobila 25:21.

Posle sjajna dva seta Srbija je bila još bolja u trećem setu i rutinski ga rešila u svoju korist 25:19, za četvrtu pobedu na šampionatu i obezbeđeno prvo mesto u Grupi B.