Orlovi furiozno do četvrtfinala Evropskog prvenstva

Odbojka 21. sep 201918:06 > 19:13
CEV

Odbojkaši Srbije pobedili su Češku sa 3:0 u setovima i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Belgiji. Orlove u borbi za polufinale, koje je na programu u utorak, čeka okršaj protiv Ukrajine.

Ekipa Slobodana Kovača slavila je protiv Čeha u Sportpalas areni u Antverpenu po setovima 31:29, 25:21, 25:18 za 85 minuta igre.

Srpski tim je u prva dva seta imao problema da slomi otpor Čeha, to se naročito odnosi na prvi kad je rival došao do set lopte (24:23), a potom ih imao još četiri, da bi u trećem setu Orlovi dominirali od starta i serijom 5:0 za 20:13 rešili utakmicu.

Najzaslužniji za slavlje Srbije bio je Uroš Kovačević sa 17 poena, Aleksandar Atanasijević je dodao 15, Srećko Lisinac 10, a Nemanja Petrić osam.

U sastavu Češke, Donovan Džavoronok je imao 18, a Jan Hadrava 15 poena.

Tok duela mogli ste da pratite uz NAŠ PORTAL

Orlovi nisu najbolje otvorili utakmicu u Antverpenu, što je Češka iskoristila i povela sa 4:1.

Ubrzo je usledila serija Srbije za prvo vođstvo 5:4, potom je usledila rezulatska klackalica, pre nego što je Kovačev tim podigao nivo igre i uspostavio kontrolu.

Do finiša seta su Orlovi imali prednost, u nekoliko trenutaka i +4, ali je Češka uspela da se vrati i dođe do set lopte (24:23).

Imali su Česi nekoliko prilika da slave na razliku, ali su propustili svaku, pa je na kraju usledila kazna i trijumf Srbija 31:29.

I od početka drugog seta Češka je prikazivala bolju igru i bila u vođstvu, ali kako je vreme odmicalo tako su Orlovi pojačavali ritam i 10:9 sve vreme bili u prednosti.

Češka je uspevala koliko-toliko da održi ritam do pred kraj seta, kad je Srbija povela 21:16 i potom privela posao kraju – 25:21.

Za razliku od prva dva, srpski sastav je u treći set ušao na pravi način i stekao vođstvo 3:0, posle čega je sve vreme vodio.

Posle prednosti 14:10, Češka je uspela da priđe na 15:13, ali je onda usledila serija Srbije od 5:0 za odlazak na 20:13, kad je pitanje pobednika ovog meča rešeno.

Na kraju je treći set završen rezultatom 25:18.