Sezona počela pobedom Spartaka protiv Crvene zvezde

Odbojka 4. okt 201921:26 > 21:29
Scott Barbour/Getty Images

Odbojkaški šampionat za žene otvoren je u petak pobedom Spartaka protiv Crvene zvezde u Subotici.

Odbojkašice Spartaka pobedom su, na svom parketu, otvorile novu sezonu. U pet setova savladale su Crvenu zvezdu koja je u dva navrata imala vođstvo. Spartak je slavio rezultatom 10:25, 25:19, 23:25, 25:23, 15:8.

Loše su domaće igračice otvorile meč i u prvom setu su osvojile samo deset poena. Ipak, uspele su Subotičanke da se vrate u meč, da osvoje drugi set ali i da prokockaju veliku prednost u trećem koji je na kraju pripao Crvenoj zvezdi.

U prilično ujednačenom četvrtom setu u korist domaćih presudile su nijanse koje su na krilima izborene prilike u petom setu bile dominantne i taj deo meča dobile 15:8.

Spartak su predvodile sjajne Jelena Trnić sa 21 i Barbara Batinić sa 20 osvojenih poena.

Na drugoj strani mreže najbolja je sa 18 poena bila Božica Marković.