Podraščanin spasavao Peruđu, Lisinac MVP u Raveni

Vesti odbojka 21. okt. 201914:36 > 14:42
Lega Pallavolo

Prvo kolo 75. šampionata italijanske Serije A, prošlo je bez iznenađenja.

Posle uvodnog, subotnjeg trijumfa Milana u Busto Arsiciju, u meču protiv „domaće” Monce (3:0), uz sedam poena Nemanje Petrića, nedeljni program počeo je derbijem između šampiona Lubea i povratnika u elitu, ekipe Pjaćence (3:0).

U preostala četiri meča (slobodna je bila ekipa Vibo Valentije) viđene su pobede favorita, ali i velika borba u susretu između Latine i Peruđe. Posle 154 minuta igre, gosti su slavili pobedu rezultatom 3:2, pošto su u petom setu „okrenuli” zaostatak od tri poena (8:5).

U dvorani „Cisterna” blistao je iskusni Marko Podraščanin, koji je upisao 14 poena, uz napad od 75 % (16-12) i osvojen poslednji poen za konačnih 16:14. Aleksandar Atanasijević nije imao svoje veče, ali je utakmicu završio sa 16 poena (napad 35-13), uz 12 grešaka )šest sa servisa) i podatak da je čak 7 puta bio izblokiran. U poraženom timu sjajnu partiju pružio je Francuz Žan Patri (22 poena).

Maksimalnu pobedu Trentina u Raveni ukrasili su srpski asovi, Srećko Lisinac, MVP utakmice sa osvojenih 12 poena (napad 11-9, 3 bloka). Isti broj poena upisao je i Uroš Kovačević, uz napad od 71 % (17-12). Aleksa Batak zbog povrede nije bio u sastavu Ravene.

Verona je sa Radostinom Stojčevom na klupi deklasirala Soru (3:0), a Modena je pregazila Padovu (3:0), uz 16 poena Zajceva i debi Metjua Andersona za stari klub posle sedam godina.