Modena deklasirala Pjaćencu u derbiju

Vesti odbojka 26. okt. 201919:52 > 20:00
Lega Pallavolo

Zahvaljujući preokretu u prvom setu i kanonadi servisa tokom celog meča, odbojkaši Modene savladali su kao gosti Pjaćencu, rezultatom 3:0, u derbiju 2. kola italijanske Serije A.

Da su kojim slučajem domaći iskoristili vođstvo od 22:17 u prvom setu, možda bi meč protiv favorizovanih gostiju otišao u potpuno drugom pravcu.

Nakon što su spasili jednu set loptu domaćih (24:23), posle servis greške Krsmanovića, gosti su načinili potpuni preokret i na kraju asom Bartoša Bednorža stigli do vođstva.

U drugom i trećem periodu viđena je apsolutna dominacija Modene. Nizali su gosti as servise, kraj meča dočekali sa 13 poena iz ovog elementa, a uz sve sjajno su napadali Zajcev i Bednorž. To je bilo dovoljno za maksimalan trijumf, drugi na startu sezone.

U pobedničkom timu Zajcev je osvojio 17, Bednorž 14, a Anderson 12 poena.

Kod domaćih, koji su doživeli i drugi poraz bez osvojenog seta, Dik Koj je jedini zaslužio prelaznu ocenu, zbog osvojenih 15 poena. Gabrijele Neli je dodao 12, Petar Krsmanović 7, a Dragan Stanković 5 poena.