Peruđa lako u derbiju, odlični Atanasijević i Petrić

Vesti odbojka 27. okt. 201920:51 > 20:53
CEV

U drugom kolu italijanske Serije A Peruđa je u derbiju savladala Veronu rezultatom 3:0.

Nije viđena drama u dvorani Pala Barton jer je aktuelni šampion Italije dominirao u svakom od setova, što pokazuje i rezultat 25:16, 25:20 i 25:18 nakon 80 minuta igre.

Ekipu Vitala Hejnena predvodio je srpski reprezentativac Aleksandar Atanasijević, koji je upisao 17 poena. 11 je osvojio Vilfredo Leon, koji je na kratko izašao iz igre zbog povrede zgloba, ali srećom nije se radilo o težoj povredi, pa se sjajni Kubanac u trećem setu vratio na teren. Marko Podraščanin nije bio u sastavu domaćih. Kod Verone bolji od ostalih bio je Stefan Boje sa 14 poena. Peruđa se oporavila nakon teškog poraza tokom nedelje od Milana, dok je Verona nakon startne pobede doživela prvi poraz.

Trentino je takođe bez većih problema slavio protiv Monce 3:0, 25:20, 25:16 i 25:21. Zvanično najbolji igrač Evrope, Uroš Kovačević, dobio je poštedu na današnjem meču, dok je drugi srpski reprezentativac Srećko Lisinac doprineo pobedi sa 9 osvojenih poena. Najefikasniji je bio Luka Vetori sa 13. Kod Monce, Jasin Luati upisao je 14 poena.

Aktuelni šampioni Italije, odbojkaši Lubea pobedili su Milano na gostovanju 3:0. Iako se nakon pobede nad Peruđom očekivao većih otpor Milaneza, tim iz Ćivitanove je došao doneočekivano lake pobede. Osmani Huantorena je kod pobednika bio najefikasniji sa 17
poena, dok je Nemanja Petrić bio ubedljivo najbolji igrač domaće ekipe, a na kraju se zaustavio na 14 osvojenih poena.

U ostalim mečevima, Padova je na svom terenu bila bolja od Vibo Valentije 3:0 dok je Ravena slavila protiv Sore na gostovanju 3:1 (Aleksa Batak nije igrao zbog povrede za pobedničku ekipu).