Serija A(ž): Novara u seriji, pao i Busto Arsicio

Odbojka 31. okt 20190:13 > 0:19

U meču petog kola Serije A za odbojkašice Novara je na svom terenu zabeležila novu pobedu. Ovog puta protiv Busto Arsicija 3:1

Novara je do treće vezane pobede došla uz pobedu koja nije izvojevana nimalo na lak način. Prva dva seta dobila je na razliku 28:26 i 31:29. U trećem gošćama se delimično vratilo izgubljena u prva dva i slavile su 25:23. Međutim, domaćin se ipak u četvrtom izborio da sva tri boda ostanu u Novaru i dobio taj deo igre 25:22.

U pobedničkom timu Valjeva je bila najefikasnija sa 25 poena, a zapažena je bila i Stefana Veljković sa 17. Na drugoj strani Lou je zabeležila 23 poena.

Novara je druga na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i lider Koneljano, ali uz utakmicu manje i znatno bolji set količnik. Bustu Arsicio je četvrti sa sedam poena i polovičan učinak od po dve pobede i poraza.