Antonijević i Popović vodile Kazalmađore do preokreta

CEV

U šestom kolu italijanske ženske odbojkaške lige u subotu Pomi Kazalmađore je kao gost savladao Brešu rezultatom 3:1 u meču koji je trajao 121 minut.

Ekipa u kojoj su glavne zvezde Srpkinje Ana Antonijević i Mina Popović načinila je preokret, pošto su domaće dobile prvi period igre rezultatom 27:25.

U drugom setu Pomi je dominirao, a kad su gošće osvojile treći set, bilo je jasno da psihološka prednost prelazi na njihovu stranu. Ipak, Breša se nije predavala, pa je u završnici četvrtog perioda povela 20:17, ali je sjajna Mina Popović sa dva dobra napada i odličnim servisima vratila prednost na stranu svog tima, da bi u dramatičnoj završnici gošće realizovale drugu meč loptu i upisale četvrtu ovosezonsku pobedu za skok na četvrto mesto na tabeli.

U pobedničkom timu Kutino je osvojila 20, Boseti 16, Popović 12 poena, a kod poraženih korektor Mingardi zaustavila se na 22.

U velikom derbiju, reprizi finala prošlogodišnjeg plej-ofa Koneljano je kao gost savladao Novaru rezultatom 3:1 i sačuvao lidersu poziciju.

Odbojkašice Busto Arsicija zabeležile su novu pobedu, pošto su u petom kolu Serije A savladale poslednjeplasiranu Peruđu u gostima 3:1.