LŠ: Vučićević pregazio šampiona Rusije

Vesti odbojka 11. dec. 201920:37 > 20:47

Slovenački šampion ACH Ljubljana savladala je Kuzbas iz Kemerova, posle dramatičnih pet setova.

Domaćin je u Tivoliju odlično odigrao u prva dva seta, koja je dobio 25:23 i 25:16, iskoristivši odsustvo najboljeg igrača Poletajeva. Imali su šansu Slovenci da reše pitanje pobednika već posle tri seta i tako osvoje maksimalna tri poena, ali u neizvesnoj završnici Rusi su uspeli da prelome set i dobiju ga 27:25. Dobili su i četvrti 25:23 i najavili veliku dramu.

U petom setu Ljubljančani su stekli 14:12 i imali lepu šansu da završe već tada meč. Ali žilavi gosti uspeli su da spasu obe meč lopte i igralo se na razliku. Čak su i preokrenuli i stekli jednu, ali onda je ACH vezao tri poena i konačno iskoristio petu meč loptu i slavio u petom setu 19:17.

Kod pobednika briljirao je mladi srpski odbojkaš Božidar Vućićević sa čak 36 poena, dok je Jan Pokeršnik meč završio sa 15. Na drugoj strani Jaroslav Podlesnik zabeležio je 21 poen, a Ivan Demakov poen manje.

Posle dva kola u Grupi B sve četiri ekipe imaju po pobedu i poraz, sa tim da Kuzbas ima četiri boda, Novi Urengoj, koji je pobedio BR Volejs 3:0,ima tri, koliko i ekipa koju je pobedio, dok je ACH Ljubljana na začelju sa dva boda.

Ostali rezultati: Jastrebski – Halkbank 3:0, Tur – Peruđa 0:3, Maseik – Zenit Kazanj 3:2