CEV Kup: Budva izbacila Kakanj, dalje ide i Mladost

Odbojka 17. dec 201919:13 > 20:59
CEV

Odbojkaši Budve pobedili su Kakanj i drugom meču šesnaestine finala CEV Kupa. U prvom meču bilo je 3:1 za Budvane, a u revanšu 3:0 (25:13, 25:18, 25:10).

Prevagu na tasu ekipe koja je prošle sezone osvojila duplu krunu u Crnoj Gori na putu ka osmini finala doneli su Tapai Santana sa 18, Blažo Milić sa 10, odnosno Vlado Milev i Asmir Hukićević sa po osam osvojenih poena. Kod Kaknja, bolji od ostalih bili su Bahrija Zenović sa osam i Adin Fazlić sa četiri osvojena poena.

Budva je evropsku priču počela u kvalifikacijama za Ligu šampiona, gde je u dvomeču eliminisana od Benfike. Sada ih u osmini finala očekuje pakleno težak posao, jer će Budva gotovo sigurno igrati protiv Zenita iz Sankt Petersburga koji je u prvom meču kao gost pobedio bugarski Neftohimik sa 3:0.

Revanš koji je na programu u sredu, trebalo bi da bude samo formalnost. U sredu će na parket Luka Bar koja će nastojati protiv švajcarskog Dudingena pokušati da napravi mali podvig.

Naime, Dudingen je u prvom meču na svom terenu slavio sa 3:0, pa Barankama treba pobeda od 3:0, ili 3:1 kako bi stigle do zlatnog seta i prilike da se bore za mesto u osmini finala.

Mladost iz Brčkog je odigrala neverovatnu utakmicu i posle ‘zlatnog seta’ obezbedila plasman u osminu finala.

Ekipa Lozane je potpuno nadigrala sastav iz Bosne i Hercegovine u prva tri seta (25:21, 25:23 i 25:17) i tako nadoknadila poraz iz prve utakmice od 3:1 na svom terenu.

Odlučivao je ‘zlatni set’, koji je bio neizvestan, a svojim servisima prelomio ga je Jovan Delić. Taj deo meča završen je rezultatom 15:13.

Najefikasniji u domaćem timu bio je korektor Nemanja Božić sa 18 poena.

Mladost u osmini finala igra protiv pobednika duela između francuskog Ažaksija i švajcarskog Amrisvila (prvi meč 3:0).