Lisinac vodio Trentino do devete pobede

Odbojka 25. dec 201920:25 > 20:28

Odbojkaši Trentina ostvarili su pobedu nad Ravenom, rezultatom 3:1 i na najlepši način ispratili kalendarsku 2019. godinu.

Bivši evropski i svetski šampioni su uz dosta muke zabeležili deveti ovosezonski trijumf, pošto su puleni Marka Bonite dobili prvi period igre, a u drugom imali čak tri set lopte.

Nisu ih iskoristili, jer se i domaćin u odlučujućim momentima sjajno branio, pa su na kraju odbojkaši Trentina realizovali svoju treću šansu  (30:28) i došli do izjednačenja.

U trećem i četvrtom setu se takođe vodila velika borba, ali je četa Anđela Lorencetija uspevala da dobije neizvesne završnice.

Junak meča bio je srpski as Srećko Lisinac, sa čak 19 poena, od čega pet iz bloka i dva sa servisa! Pratili su ga Luka Vetori sa 18 i Aron Rasel sa 15, dok je Uroš Kovačević „sa klupe” dodao 12.

U ekipi Ravene, Kanađanin Vernon-Evans je osvojio 19, Oreste Kavuto 17, a Tijs Ter Horst 14 poena.

Sa utakmicom više, Trentino je preskočio Milano na četvrtoj poziciji, a Ravena je ostala na šestom mestu sa 16 poena.

U četvrtak, Milano igra protiv Monce od 19 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 4.