Srbija maksimalnom pobedom ostala u trci za OI 2020.

Odbojka 6. jan 202013:18 > 15:18
FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije u 2. kolu grupe A kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Tokiju maksimalnim rezultatom pobedila je selekciju Holandije - 3.0, po setovima 25:18, 25.18 i 25:17.

Aktuelni prvaci Evrope su na startu takmičenja u Berlinu poraženi od Francuske 3:0 i duel sa Lalama bio ili je od velikog značaja. Srpski tim je od prvog poena zaigrao odlučno i veoma sigurno i pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka.

Ekipa selektora Slobodaba Kovača je prva dva seta dobila identičnim rezultatom 25:18, dok su u trećem Holanđani nešto bolje počeli, ali su stvari brzo došle na svoje mesto.

Posle početnik 1:4 Plavi su serijom 6:2 preokrenuli rezultat i potom rutinski meč priveli kraju.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Nemanja Petrić sa 15, Uroš Kovačević sa 13 i Aleksandar Atanasijević sa 9 poena, dok je Holanđane predvodio Ter Horst sa 12 poena.

Srbija 8. januara u poslednjem kolu grupne faze igra sa Bugarskom, koja se danas sastaje sa Francuskom.

Plasman u polufinale obezbediće prvoplasirani timovi iz obe grupe.

Meč uživo pratite na portalu Sport Kluba.

Tok meča:

Srbija je odlično počela meč protiv Holandije, puleni Slobodana Kovača su motivisani i ništa ne žele da prepuste slučaju. Plavi na polovini provog seta vodi sa 12:6.

Snažan servis, jak blok… recept je za meč sa Lalama.

Srbija je prvi set dobila rezultatom 25:18.

Srpski tim je više nego sigurno odigrao i drugi set, pogotovo završnicu, i bez većih poteškoća identičnim rezultatom kao u prvom setu 25:18 poveo je sa 2:0.

Plavi su loše počeli treći set i kod rezultata 1:4 selektor Kovač je zatražio tajm-aut.

Tajm-aut je urodio plodom i serijom 8:2 srpski tim je preokrenuo na 9:6.

Srbija je na stavila sa odličnom igrom i sigurno ostvarila prvu pobedu na kvalifikacionom turniru – 3:0.