Koneljano šampionski i protiv Kasalmađorea

Vesti odbojka 25. jan. 202022:00 > 22:03

U premijernom meču 16. kola Serije A za odbojkašice aktuelni šampion Koneljano slavio je maksimalnim rezultatom protiv Kasalmađorea.

Rezultat po setovima glasio je 25:18, 25:23, 25:20 za gošće.

U prvom setu Koneljano je serijom 4:0 već na samom startu stekao prednost koju nije ispuštao do kraja.

U drugom delu meča viđena je najneizvesnija borba. Domaći tim je imao prednost sve do same završnice, ali je tada Paola Egonu vratila svom timu sigurnost i donela preokret za osvojen drugi set.

U trećem setu je od starta Koneljano vodio glavnu reč i rutinski priveo meč kraju.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je upravo Egonu sa 15 osvojenih poena, dok su po deset imale Hil, Sila i Foli.

Kod domaćina su Katino i Katerina Boseti upisale po devet poena, dok je srpska reprezentativka Mina Popović osvojila. Ana Antoninijević odigrala je ceo meč.

Koneljano je upisao 15. trijumf i zadržao lidersku poziciju dok je Kasalmađore doživeo sedmi poraz u sezoni.