Koneljano dominantno do drugog Kupa u klupskoj istoriji

Odbojka 2. feb 202020:30 > 20:32
Lega Volley Femminile

Odbojkašice Imoko Volej Koneljana prema očekivanju osvojile su 42. Kup Italije, pošto su u velikom finalu deklasirale domaći Busto Arsicijo. Posle 75 minuta igre, bilo je 3:0, po setovima 25:20, 25:18, 25:16.

Ovim trijumfom, šampionke Italije stigle su do drugog trofeja namenjenog pobedniku Kupa, prvog posle tri godine, a nakon dva izgubljena finala.

Predvođene Poljakinjom Joanom Vološ, na kraju i MVP-jem završnog turnira, prvakinje sveta dominirale su u borbi za svoj treći ovosezonski trofej.

Samo u prvom setu, Busto Arsicio je bio ravnopravan rival. Vodila je četa Stefana Lavarinija do rezultata 17:16, a onda je Koneljano sa pet vezanih poena slomio otpor domaćina. U ovom periodu igre, šest poena upisala je Paola Egonu, a po četiri su dodale Robin De Krajf i Mirjam Sila.

Koneljano je u drugom setu igrao bez greške. Posle 17:9 bilo je jasno da će „Pantere” duplirati vođstvo. Raspoloženoj Paoli Egonu pridružila se Rafaela Foli, a nekoliko lepih poena osvojila je Kimberli Hil.

Pri rezultatu 9:7 u trećem setu, zbog bolova u kolenu iz igre je izašla Egonu, pa se nešto više od četiri hiljade navijača, mahom pristalica Busto Arsicija, ponadalo zanimljivijem i neizvesnijem nastavku meča.

Ipak, i bez svoje najbolje igračice, ekipa Danijelea Santarelija uvećala je prednost. Nešto kasniji povratak u igru korektora Koneljana, samo je doprineo bržem završetku meča. As servisom, Egonu je stavila tačku na ovu utakmicu. Bio je to njen 18. poen.

Uz sjajnoj korektora Koneljana, blistavu partiju pružile su Rafaela Foli sa 13 i Robin De Krajf sa 10 poena. U poraženom timu, po osam poena, uz niske procente realizacije napada, upisale su Brit Erbots i Karsta Louv.