Žreb za LŠ (m): Trentino na evropskom putu Vojvodine

Vesti odbojka 21. avg. 202013:35 > 13:44
Podeli:
CEV

Ni odbojkaši Vojvodine NS seme nisu imali sreće prilikom žrebanja za prvu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Novosađani su za rivale u grupi dobili ekipu Trentina, u kojoj će naredne sezone igrati Srećko Lisinac i Marko Podraščanin, te autsajdere iz Londona, ekipu IBB Polonije, šampiona Engleske.

Ipak, treba znati i to, da će samo prvoplasirani tim iz grupe, nastaviti takmičenje u drugoj rundi kvalifikacija.

U zavisnosti od dogovora klubova, igraće se jedan, dva, ili tri turnira, a mogući termini su od 22. do 24. septembra, od 29. septembra do 1. oktobra i od 6. do 8. oktobra.

Grupe u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona:

A grupa: Erzeni Šijakut (Albanija), Mladost Zagreb (Hrvatska), Fino Kapošvar (Mađarska).

B grupa: Ford Levoranta Sastamala (Finska), OK Ribol Kaštela (Hrvatska), ĆSM Arkada Galaci (Rumunija).

C grupa: Stroitelj Minsk (Belorusija), Draisma Dinamo Apeldorn (Holandija), Jastržebski Vengijel (Poljska).

D grupa: Nefotihimik Burgas (Bugarska), Dinamo Moskva (Rusija), Zadruga AIH/DOB (Austrija).

E grupa: Lindaren Volej Amrisvil (Švajcarska), Šahtjor Soligorsk (Belorusija), Grinjard Mazeik (Belgija).

F grupa: Trentino Itas (Italija), Vojvodina NS seme (Srbija), IBB Polonija London (Engleska).

Na kraju prve runde kvalifikacija, formiraće se dve grupe po tri tima za drugu i poslednju rundu, iz kojih će samo pobednici grupa (dve ekipe), izboriti plasman u grupnu fazu takmičenja.

Danas je obavljen i žreb grupne faze takmičenja.

A grupa: Keđeržin Kožle (Poljska), Fenerbahče HDI (Turska), Aldeman Alst (Belgija), SKRA Belhatov (Poljska).

B grupa: Lube Ćivitanova (Italija), Arkas Izmir (Turska), Tur (Francuska), Peruđa (Italija).

C grupa: Zenit Kazanj (Rusija), Berlin Risajkling (Nemačka), ACH Volej Ljubljana (Slovenija), pobednik kvalifikacione grupe G.

D grupa: Modena (Italija), Varšava Orlen (Poljska), Knak Ruselar (Belgija), Kuzbas Kemerovo (Rusija).

E grupa: Lokomotiva Novosibirsk (Rusija), Fridrihshafen (Nemačka), ČEZ Karlovarsko (Češka) i pobednik kvalifikacione grupe H.