Galati derbi na otvaranju turske Efeler lige

Odbojka 13. sep 202018:29 > 18:32
Efeler liga

Odbojkaši Galatasaraja savladali su Arkas u Izmiru, rezultatom 3:1, u derbiju 1. kola turske Efeler lige.

Ekipa Nedima Ozbeja stigla je do vrednog trijumfa protiv domaćina, koji pretenduje na šampionsku titulu.

Predvođeni Portorikancem Morisom Armandom Toresom, gosti su odigrali bolje završnicu prvog seta i od rezultata 19:19 uspeli da stignu do vođstva.

U drugom periodu, Arkas je iskoristio veliki broj grešaka odbojkaša Galatasaraja, a na krilima raspoloženog Gulmezoglua, domaćin je došao do izjednačenja.

I kad se očekivao potpuni preokret, Galata je uzvratila. Tores, Subaši i snažni srednji bloker Savaš, inicirali su seriju gostiju od 6:0, pa je sredinom seta bilo jasno da će ekipa iz Istanbula ponovo doći do vođstva.

Na početku četvrtog seta viđen je praktično i poslednji trzaj Arkasa. Poveo je domaćin 6:1, ali je vrlo brzo Galatasaraj uhvatio priključak, da bi u završnici sve podsetilo na prvi set. Gosti su manje grešili, a sa nekoliko važnih poena Subašija, Savaša i Toresa stigla je i vredna pobeda od 3:1.

Moris Tores je na prvenstvenom debiju u dresu Galatasaraja osvojio 20 poena, Burutaj Subaši je dodao 19, a Vahit Emre Savaš 13. U poraženom timu Jigit Gulmezoglu je upisao 17 poena, a mladi korektor Efe Mandiraći 14, od čega čak 11 u četvrtom setu.

U ostalim mečevima prvog kola viđeno je i prvo veliko iznenađenje, jer je Solhan Spor kao gost savladao Spor Toto, rezultatom 3:2.

Očekivane, i maksimalne pobede ostvarili su Bursa na gostovanju Istanbulu, Beledije Plevne na svom terenu protiv Arhavija i Ziratbanka, koja je odnela ceo plen iz Burse, iz meča protiv Inegola. Meč između Halkbanka i Afjona odigran je još u utorak, 8. septembra i završen rezultatom 3:1, dok je utakmica Fenerbahče – Šorgun odložena za 7. oktobar.

U ponedeljak prvo kolo zatvaraju Halilije i Altekma, za koju će ove sezone igrati potencijalni srpski reprezentativac Maksim Buculjević.