Vesti odbojka 20. sep. 202020:24 > 20:27
legavolley.it

Odbojkaši Lubea i Peruđe igraće u finalu Superkupa Italije u petak u Veroni.

To je epilog dramatičnih revanš mečeva polufinala igranih u nedelju uveče.

Lube je posle šest setova eliminisao ekipu iz Trenta jer je u „regularnom“ toku meča slavio rezultatom 3:2, koliko je i izgubio u prvom susretu, a onda je dobio zlatni set rezultatom 15:12 i obezbedio ukupan trijumf.

U pobedničkom timu Joandi Leal je osvojio 19, Robertlandi Simon i Osmani Huantorena po 16, a Kamil Rihlički 13 poena. Na drugoj strani Abdel Aziz Nimir je upisao 22 poena, Dik Koj 20, a Marko Podraščanin deset poena.

U taboru Trentina ni drugi meč nije igrao Srećko Lisinac zbog povrede.

U isto vreme revanš polufinala igrali su u Modeni istoimeni domaćin i Peruđa. Posle 3:0 za Peruđu u prvom meču, Modena je vodila 2:0 i bila nadomak zlatnog seta, ali su gosti uspeli da izjednače na 2:2 i već tada obezbede plasman u finale. Inače, meč je završen „pirovom“ pobedom domaćina 3:2.

Za Peruđu nije igrao kapiten Aleksandar Atanasijević koji je u procesu oporavka od operacije kolena.