Serija A: Grozer predvodio Pjaćencu do startne pobede

Vesti odbojka 27. sep. 202020:22 > 20:25
legavolley

Odbojkaši Pjačence odsvarili su prvu pobedu na početku nove sezone italijanske serije a pošto su kao gosti savladali Ravenu rezultatom 3:1.

Predvođeni veteranom Đerđom Grozerom koji je osvojio 28 poena, gosti su i pored izgubljeog durgog seta odigrali veoma dobro u završnici trećeg i posle vođstva od 2:1 praktično prelomili meč.

U četvrtom setu prepunom nervoze viđen je i crveni karton koji je dobio pomoćni trener Ravene, a iz svega su profitirali iskusniji odbojkaši Pjačence koji su u završnicu ušli sa pet poena prednosti (19:14).

U pobedničkom timu pored sjajnog Grozera istakli su se Aron Rasel sa 16 i kapiten Trevor Kleveno sa 12 poena. Kod domaćina Đulio Pinali je upisao 12 a Frančesko Rećine 11 poena.

U dva nvarata u igru je ulazio i mladi reprezentativac Srbije Aleksa Batak, drugi dizač Ravene.