Srpske kadetkinje u polufinalu EP protiv Turske

Odbojka 6. okt 202019:05 > 19:07
CEV

Pobedom u tri seta protiv Belorusije, kadetkinje Srbije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva, osmi put u istoriji.

Kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je u utorak ubedljivo protiv Belorusije (25:18, 25:16, 25:14) i trećom pobedom obezbedila drugo mesto u grupi i plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Važnost meča i činjenica da su utakmicu odigrale bez najbolje igračice Aleksandre Uzelac koja se lakše povredila u duelu protiv Rusije, uticala je na stegnutu igru reprezentacije Srbije.

Belorusija je povela 9:6 u prvom setu, međutim nastavak meča zahvaljujući odličnom servisu u potpunosti je pripao izabranicama Jova Cakovića.

Posle osvojenog prvog seta koji je i matematički značio prolazak u polufinale, Srbija je rasterećeno igrala u ostatku meča, a selektor je svim igračicama pružio šansu.

Najbolje poenterke meča tako su bile rezervistkinje Anja Zubić sa 13 i Una Vajagić sa devet poena koliko je osvojila i Iva Šućurović.

U taboru Belorusije koja je ovim porazom završila učešće na šampionatu najbolja je bila Valerija Turčina sa devet poena.

Srpkinje će u polufinalu igrati protiv Turske (najverovatnije od 16:30) koja je u svom polsednjem meču, očekivano savladala domaću Crnu Goru u tri seta (25:10, 25:17, 25:10). U drugom polufinalu sastaće se Italija i Rusija.