Lube oduvao Trentino, Peruđa na vrhu, poraz Milana

Odbojka 7. okt 202023:44 > 23:48

Derbi u Ćivitanovi, sudar Lubea i Trentina, bez prisustva publike, pripao je domažem timu. Puleni Ferdinanda De Đorđija, koji je pre meča dobio priznanje za najboljeg trenera u sezoni 2019/2020, deklasirali su goste iz Trenta, posle samo 84 minuta igre.

Lube je dominirao tokom celog susreta. Snažni servis, igra bez greške, perfektan prijem i odličan napad, bili su dovoljni domaćinu da stigne do vredne pobede.

U prvom setu, posle 9:7, „Huantorena i drugovi” odlepili su se na +5 (12:7), a nešto kasnije, u momentu kad je Trentino zapretio (14:11), na servise Simona usledila je serija od 7:0 (21:11).

I drugi period bolje je počeo domaćin, poveo 11:6, a onda je probuđeni Abdelaziz Nimir sa nekoliko poena vratio rezultatsku neizvesnost (11:10 i 12:12). Imali su gosti u tri navrata i poen prednosti, poslednji put pri rezultatu 19:18, ali je ipak Lube prvi stigao do set lopti – 24:22. Drugu je poništio Srećko Lisinac sjajnim blokom na Simonu, da bi nešto kasnije Huantorena izblokirao Nimira u situaciji jedan na jedan za konačnih 26:24.

Opirao se Trento još do sredine trećeg perioda (16:14), a onda je usledila nova kanonada sjajnih servisa domaćeg tima, što je potpuno namučilo Dika Koja i Brazilca Lukarelija.

Ancani, Rihlički i Huantorena su beležili as servise, sve su pratili lucidni De Čeko, ubojiti Leal, neuništivi Simon i vispreni libero Balaso.

U trećoj pobedi na startu sezone, Huantorena je osvojio 16, a Leal 14 poena, dok je u poraženom timu Nimir upisao 16, uz „skromnih” 48 % realizacije napada.

Marko Podraščanin je osvojio osam, a još uvek nedovoljno spremni Srećko Lisinac tri poena.

Peruđa, bez publike, ali i kapitena Aleksandra Atanasijevića, došla je do treće ovosezonske pobede. Savladali su popularni „Đavoli” ekipu Padove sa 3:0, u meču koji je trajao samo 77 minuta.

Vilfredo Leon je osvojio 13, a Tajs Ter Horst i Oleg Plotnicki po 11 poena. U poraženom timu Slovenac Tonček Štern zabeležio je 14 poena.

Prvi poraz u novoj sezoni doživela je ekipa Milana i to pred 600 gledalaca u dvorani „Palalido”. Ceo plen odnela je sjajna ekipa Vibo Valencije, koja je trijumfovala 3:1, zahvaljujući sjajnoj partiji tandema Drame Neto – Tibo Rosar, koji su osvojili po 20 poena. Tori Defalko i maestralni Bartelemi Šinenjez dodali su po 14 poena. U poraženom timu, koji je načinio 24 greške, Japanac Išikava upisao je 19, a Francuz Patri 15 poena.

Verona je slomila otpor odlične Monce i slavila pobedu rezultatom 3:1. Tim Radostina Stojčeva do drugog trijumfa u novoj sezoni vodili su Stefan Boje sa 19 i Matej Kazijski sa 17 poena. U ekipi Monce, najsvetlija tačka bio je Donovan Džavoronok sa 21 poenom.

Pjaćenca je načinila preokret u Latini i od 0:1 stigla do pobede vredne tri boda (3:1), protiv neugodne Ćisterne.

Zablistao je Aron Rasel sa 24 poena, Kleveno je dodao 12, a Oleg Antonov je sa devet poena na pravi način zamenio indisponiranog Grozera, koji je sa set i po osvojio samo pet poena (napad 14-4).

U četvrtak je na programu poslednji meč 3. kola u kojem se sastaju Ravena i Modena.

Posle nepotpunog 3. kola na tabeli vodi Peruđa sa maksimalnih devet bodova, drugoplasirani je Lube sa osam, a Milano, Verona i Pjaćenca imaju po šest bodova.