Srpska Modena preživela gostovanje u Raveni

Vesti odbojka 8. okt. 202023:05 > 23:07

Pobedom u Raveni, rezultatom 3:1, u meču 3. kola italijanske Serije A, odbojkaši Modene kao da su najavili ulazak u dobar ritam, posle poraza na premijeri od Monce (1:3).

Iako su izgubili prvi set rezultatom 26:24, nakon što su vodili 22:18 i imali set loptu na 24:23, puleni Andree Đanija smogli su snage u završnici drugog seta (posle 22:22) da dođu do izjednačenja (22:25), a nešto kasnije i totalnog preokreta.

U trećem setu, od rezultata 15:15, zahvaljujući razigranom Karliceku i rezervisti Laviji, koji je prethodno zamenio Petrića, Modena je preuzela stvar u svoje ruke.

Iskustvo Kristensona, Stankovića i Grebenjikova, te sjajna podrška korektora Estrade i srednjaka Maconea, dali su krila gostima u četvrtom setu, koji su posle 129 minuta igre stigli do celog plena.

U pobedničkom timu Nemac Karlicek osvojio je 21 poen, dok su Stanković, Lavija i Estrada dodali po 12. Nemanja Petrić je za set i po na terenu upisao šest poena.

Kod domaćih, koji su imali podršku 370 navijača, Đulio Pinali je upisao 22 poena, a Grozdanov 11. U igru je u dva navrata ulazio i Aleksa Batak.

Drugom pobedom u novoj sezoni, Modena je izbila na treće mesto Serije A sa šest bodova, dok je Ravena na 11. poziciji sa jednim bodom.

U nedelju, 11. oktobra, u derbiju 4. kola sastaće se Pjaćenca – Trentino, uz direktan prenos na Sport Klubu od 17 časova.