Novara kroz teških pet setova savladala Skandići

Vesti odbojka 25. okt. 202000:05 > 00:07

U subotu su u odbojkaškom šampionatu za žene u Italiji na programu bila tri duela sedmog kola.

Najuzbudljivije je bilo u poslednjem meču dana u kome je Novara slavila na gostovanju Skandićiju nakon pet dugih setova – 25:21, 25:17, 23:25, 23:25, 18:16.

Dobila je Novara relativno lako prva dva seta, da bi i u trećem i u četvrtom bila nadomak pobede. U oba seta gošće su stizale do 23:23, ali je Skandići uspevao da osvoji poslednja dva poena i meč uvede u peti set.

U taj-brejku smo videli izjednačenu igru, Skandići je imao i meč loptu, ali je Novara uspela da iskoristi drugu priliku i dođe do pobede.

Po 22 poena u velikom trijumfu osvojile su Brit Erbots i Katarina Boseti, a po 13 su upisale Hejli Vašington i Malvina Smaržek.

Najefikasnija na meču bila je odbojkašica Skandićija, Poljakinja Magdalena Stišjak sa čak 36 poena. Srna Marković osvojila je pet, a Mina Popović dva manje.

Koneljano je bio bolji od Monce u tri seta, a Kjeri je, takođe sa 3:0 pobedio Brešu.