CEV kup: TENT dvostrukom pobedom do 1/8 finala

Odbojka 13. nov 202020:38 > 20:47

Odbojkašice obrenovačkog TENT slavile su i u revanš meču šesnaestine finala Kupa CEV u Belgiji protiv Asteriksa 3:1 i obezbedile plasman u narednu rundu.

Posle maksimalne pobede u prvom meču jasno je bilo da su Obrenovčanke veoma blizu konačne pobede. Bila su im potrebna dva seta u Belgiji. Prvi su dobili relativno lako 25:20. U drugom su imale šansu da reše sve, ali je u finišu belgijski tim preokrenuo u dobio taj deo igre 25:23.

Ipak, u trećem setu gošće su se uozbiljile i dobile taj set 25:18 i obezbedile konačnu pobedu. U četvrtom su nastavil u tom ritmu i dobili ga 25:17 za konačnih 3:1.

Kod pobednica Jelena Lazić bila je najefikasnija sa 16 poena, a Sara Carić jedan manje. U gostujućem timu Maril Jansens i Silke van Avermet zabeležile su po 11 poena.

Protivnik TENT u osminu finala biče slovenačka Alijansa. Prvi meč igraće se u Sloveniji, a revanš u Obrenovcu.