Fenerbahče rutinski do 15. pobede

Vesti odbojka 24. nov. 202012:54 > 12:55
tvf.org.tr

Fenerbahče je savladao Altekmu rezultatom 3:0 u prvom meču 17. kola turske Efeler lige.

Lider šampionata opravdao je ulogu favorita i zasluženo stigao do 15. ovosezonske pobede dok su gosti iz Izmira predvođeni srpskim internacionalcem Maksimom Buceljevićem doživeli i osmi poraz ali su ostali u gornjoj polovini tabele.

Nešto više borbe viđeno je samo u trećem setu pošto su u završnici odbojkaši Altekme imali i poen prednosti, ali je iskusnija i bolja domaća ekipa ipak na kraju uspela da dobije set i slavi maksimalnim rezultatom.

U pobedničkoj ekipi Metin Toj je osvojo 12. a Salvador Idalgo 11 poena dok su kod gostiju Junuz Tajaz i Hugo Hamaher osvojili po 11 poena.

U sredu od 17 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu HD, sledi derbi Ankare između ekipa Halkbank i Ziratbank.