Fantastičan preokret Trentina, sjajni Podraščanin i Lisinac

Srećko Lisinac
CEV

Jedan od najboljih mečeva u sezoni odigran je u AGSM Forumu u Veroni gde je Trentino od 0:2 stigao do pobede, četvrte u sezoni za izlazak iz krize.

Domaćin je sjajno odigrao prvi set i predvođen Matejom Kazijskim zasluženo stigao do vođstva da bi u drugom setu gosti imali vođstvo 24:22 i dve vezane set lopte koje nisu iskoristili, pa je Verona serijom 4-0 duplirala vođstvo.

Ipak, ni šokantan rasplet prethodnog seta nije poremetio odbojkaše Trentina, koji su željni revanša za poraz u prvom delu sezone zaigrali na sve ili ništa  i predvođeni Srećkom Lisincem i Marko Podraščaninom dobili treći set, smanjili na 2:1 a onda izdominirali u četvrtom periodu i otišlo se u taj-brejk.

U petom setu gosti su imali konstantnu prednost od jednog do tri poena, a kada je Podraščanin zakucao penal za 13:9 bilo je jasno da će Trentino ostvariti pobedu.

Po 23 poena za goste osvojili Holanđanin Nimir i Brazilac Lukareli, Podraščanin je dodao 18, a Lisinac 12 poena.

U poraženom timu bugarski as Matej Kazijski osvojio je 20, a Danac Jensen 16 poena.

Nakon 13. kola u vođstvu je Peruđa sa 33 boda, Lube ima 32, a trećeplasirana Vibo Valencija 22 boda.

Trentino je na osmoj poziciji sa 12 bodova, ali i tri meča manje, dok je Verona ovim porazom pala na 10. mesto u konkurenciji 12. timova.