Fener čuva lidersku poziciju, Zirat nastavio pobednički niz

odbojka lopta
Shutterstock, Inc

Odbojkaši Fenerbahčea zabeležili su treću uzastopnu pobedu pošto su u meču 18. kola turkse Efeler lige savladali Beledije Plevne 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:20).

Domaći su nešto opuštenije ušli u duel sa devetoplasiranim timom prvenstva, pa su izgubili prvi set. Ipak, u nastavku su preuzeli inicijativu, kontrolisali su dešavanja na terenu i bez većih problema su došli do pobede.

U pobedničkom timu Salvador Idalgo i Metin Toj su osvojili po 20 poena, a Nikolas Hoag 15. Na drugoj strani Heraldo da Silva je brojao do 17, a Vale Kvalen do 14.

Fenerbahče je lider šampionata sa 21 poebdom i 2 poraza, dok je Beledije Plevne na devetom mestu sa skorom 10-13.

Zirat Bankaši je zabeležio 17. pobedu u niz pošto je na svom terenu bio bolji od Arkasa 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 31:29).

Meč je obeležila uzbudljiva završnica četvrtog seta. Vodili su domaći 24:21, ali su uporni gosti napravili preokret i poveli 25:24. Usledila je rezultatska klackalica, ali je Zirat iskoristio šestu meč lopti i zabeležio novi trijumf.

Istakao se Vuter ter Mat sa 24 poena, Martin Atanasov je osvojio 22. U poraženoj ekipi najbolji je bio Efe Mandiradži sa 21 poenom.

Zirat je drugi na tabeli sa učinkom 19-3, dok je Arkas na četvrtom mestu sa skorom 18-6.

Rezultati ostalih utakmica: Spor Toto – Istanbul 3:0 (25:19, 30:28, 25:21), Halkbank – Bursa 3:0 (25:23, 25:16, 25:17).