Koneljanovih 14 meseci bez poraza

Odbojka 14. feb 202120:07 0 komentara

Nastavlja se dominacija odbojkašica Koneljana. Novom pobedom, ovog puta nad Bergamom u tri seta sastavile su ukupno 14 meseci bez poraza u svim takmičenjima.

Poslednji poraz Koneljano je doživeo 12. decembra 2019. od Peruđe 3:2. Od tada ne samo da su zabeležene sve pobede, već ni u jednom meču protivnicima nije dozvoljeno da osvoji ni dva seta. Sada Bergamu nije dozvoljeno ni u jednom setu da pređe 20 poena. Po setovima bilo je 25:18, 25:14, 25:18.

U pobedničkom timu Paola Egonu bila je najefikasnija sa 15 poena, dok je Rafaela Foli zabeležila 12. Na drugoj strani samo je Žilijan Fauset Džonson bila dvocifrena sa 10 poena.

Koneljano ima sve 22 pobede i maksimalnih 66 bodova uz samo sedam izgubljenih setova. Bergamo je 10. sa skorom 6-15. Prvi pratilac Koneljana Novara takođe je zabeležila maksimalnu pobedu protiv Peruđe i sa skorom 19-3 drži drugo mesto, ispred Monce koja je takođe slavila u tri seta i ima skor 16-4.

Najzanimljivije bilo je u duelu Kijerija i Busto Arsicija. Domaćin je dva puta vodio ali na kraju gošće dobijaju u pet setova meč (15:25, 25:23, 21:25, 25:20, 15:9). U pobedničkom timu Jovana Stevanović zabeležila je 10 poena. Skandići je pobedio u gostima Kuneo 3:1 (25:23, 25:19, 17:25, 25:13) a u pobedničkom timu Mina Popović zabeležila je 11 poena.

U preostalom duelu dana Breša je bila bolja u četiri seta od Kasalmađore 25:20, 18:25, 25:23, 25:19.