LŠ: Grbićeva Zaksa na 5-0, Koneljano nezaustavljiv

Odbojka 27. jan 202123:36 0 komentara
Nikola Grbić ZAKSA

Odigrani su mečevi drugog kola drugog turnira Lige šampiona za odbojkaše u Belhatovu. Poljska Zaksa Nikole Grbića zabeležila je i drugu pobedu i to maksimalnu protiv Fenerbahčea.

Ekipa iz poljskog grada Kedžeržin-Kožlea potvrdila je dominaciju ne samo na ovom turniru, već i u čitavoj Grupi A, pošto je zabeležila i peti trijumf iz isto toliko mečeva u dva turnira. Savladan je Fenerbahče 3:0 i sada je overeno prvo mesto sa skorom 5-0, dok drugoplasirani Belhatov ima 3-2, pošto je zabeležio pobedu 3:1 protiv Alsta. Rusi su sigurni na drugom mestu iako Fenerbahče ima samo pobedu manje, ali ima i pet bodova manje. Poslednji je Alst sa svih pet poraza.

U konkurenciji dama do pete pobede došao je i Koneljano. Italijanski tim koji već više od godinu dana ne zna za poraz lako je porazio domaćina drugog turnira Nant u tri seta. Na taj način obezbedio je prvo mesto u Grupi B, iako bi Fenerbahče Zorana Terzića posle pobede nad slovenačkim Kalcit Kamnikom 3:0 mogao pobedom u direktnom duelu da se izjednači sa Koneljanom i po broju pobeda i bodova, ali set količnik bi u svakom slučaju ostao na strani Italijanki, koji u prethodnih pet mečeva nisu izgubile ni set. Kalcit Kamnik će se u poslednjem kolu protiv domaćina boriti za prvu pobedu u ovoj fazi Lige šampiona.