Bez premca: Lube ponovo šampion Italije!

Vesti odbojka 24. apr. 202120:43 > 20:53
legavolley.it

Odbojkaši Lube Ćivitanove šampioni su Italije, pošto su u finalnoj seriji plej-ofa savladali Peruđu ukupnim rezultatom 3:1.

Lube je na svom terenu iskoristio prvu „meč loptu“ i trijumfom od 3:1 u setovima (25:20, 25:22, 21:25, 25:21) odbranio trofej osvojen 2019.

U prva dva seta domaćin je bio dominantan, a Peruđa je tek u trećem periodu, predvođena odličnim Aleksandrom Atanasijevićem, uspela da uzvrati i smanji zaostatk.

Vodili su gosti i 7:4 u četvrtom periodu, ali je Lube serijom 9:2 okrenuo set u svoju korist i na kraju uspeo da sačuva prednost za veliko slavlje.

Najzapaženiji u pobedničkom sastavu bio je Osmani Huantorena sa 19 poena. Pratio ga je Kamil Ričlicki sa 17, dok je Joandi Leal dodao 16.

Kod gostiju iz Peruđe, Vilfredo Leon je upisao 17 poena, srpski reprezentativac Aleksandar Atanasijević 16, a Sebastijan Sole 11.

Lube je u ovoj sezoni u potpunosti dominirao italijanskom odbojkom, pošto je nedavno bio najbolji i u kupu.