Nišlije šokirale Vojvodinu u Novom Sadu

Odbojka 31. jan 202120:43 2 komentara
CEV

Odbojkaši Niša napravili su veliko iznenađenje i u 14. kolu prvenstva Srbije u gostima su pobedili ekipu Vojvodine rezultatom 3:2, po setovima 20:25, 14:25, 25:23, 25:21 i 15:8.

Niš je peti sa 21 bodom (8-5), dok su Lale upisale treći poraz u šampionatu, ali su sa 33 boda i dalje suvereno prvi (11-3).

Vojvodina je odlično odigrala prva dva seta i malo ko je očekivao da će ekipa Sinše Gavrančića izgubiti duel na svom terenu. Ipak, Niš je u nastavku utakmice zaigrao znatno bolje, iskoristio je i opuštanje domaćih igrača i ostvalio značajan trijumf.

Blistao je Sadat Bardija sa 31 poenom, Nemanja Jelić je dodao 15, a Veljko Mašulović 11. U poraženom timu Filip Kovačević je imao 14, Nemanja Mašulović i Stevan Simić po 12, a Aleksandar Blagojević 11 poena.