OSS liga: Jedan Spartak ubedljiv, drugi namučio Vojvodinu

Odbojka 12. nov 202123:33 1 komentar
liga.ossrb.org (Vojvodina - Spatak Ljig)
Foto liga.ossrb.org (Vojvodina - Spatak Ljig)

Odbojkaši Spartaka iz Subotice savladali su ekipu Niša rezultatom 3:0, dok je Spartak iz Ljiga namučio Vojvodinu u Novom Sadu gde je poražen sa 3:1 u okviru sedmog kola Banka Poštanska štedionica Superlige Srbije.

Subotičani su u dvorani „Dudova šuma“ slavili rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:17 i 25:16.

Kako prenosi sajt sajt liga.ossrb.org, Niš je započeo prvi set vođstvom i tu prednost je držao do sredine seta. Tim koji predvodi Ivica Jevtić došao je prvo do izjednačenja, a onda i do preokreta rezultata u svoju korist. Nakon mini serije, stigli su do prednosti od 14:10, pa 19:15. Nastavili su sa dobrom igrom i uspeli su da osvoje prvi set.

U drugom i trećem periodu, ekipa Spartaka nije nijednog trenutka dala gostujućoj ekipi da proba da preokrene utakmicu u svoju korist. Ređali su se poeni Žugića i Tumbasa, koji su bili najefikasniji u svom timu. Lako su došli do osvajanja drugog, a tako i trećeg seta, a samim tim zabeležili pobedu maksimalnim rezultatom.

Odbojkaši Vojvodine NS seme zabeležili su kao domaćini pobedu na premijeri 7. kola protiv Spartaka iz Ljiga – 3:1, po setovima 25:17, 25:23, 21:25 i 25:17.

Velika borba u Novom Sadu

Vojvodina je na početku uvodnog seta nametnula ritam, koji ekipa iz Ljiga nije mogla da isprati. Ređali su se poeni kao na traci, a Spartak je tek u par navrata uspevao da prekine seriju domaćina. Uspela je gostujuća ekipa u završnici da smanji razliku, ali ni to nije bilo dovoljno da se približe ekipi iz Novog Sada, koja je set okončala sa 25:17.

Potpuno druga slika viđena je u drugom delu igre. Ovog puta je Spartak bio taj koji je bolje ušao u set. Imala je ekipa Nenada Kovačevića prednost sve do pred kraj seta, kada je Vojvodina asovima Davida Mehića stigla do preokreta i povela je sa 18:17. Do kraja je bilo veoma neizvesno, obe ekipa su dale sve od sebe, ali je i ovog puta Vojvodina izašla kao pobednik.

Na početku trećeg perioda igralo se poen za poen, da bi ekipa Spartaka pri rezultatu 6:6, napravila seriju od tri poena i prešla u vođstvo. Do sredine seta je bila aktuelna ova rezultatska razlika, posle čega je gostujuća ekipa stigla do veće prednosti, koja joj je omogućila da se vrati u meč.

Kao što je to bio slučaj u prethodnom, i u četvrtom setu je na početku vođena velika borba, posle čega je Vojvodina preuzeli inicijativu i do kraja nije dala šanse protivniku. Povela je ekipa Slobodana Boškana sa 10:8, pa sa 15:12 i 20:14, da bi pitanje pobednika rešili sa 25:17.

Rezultati sedmog kola: Spartak Subotica – Niš 3:0, Vojvodina – Spartak Ljig 3:1.

Tabela: Crvena zvezda 15, Vojvodina 15, Spartak Subotica 13, Partizan 12, Radnički 10, Ribnica 11, Mladi radnik 8, Spartak Ljig 5, Takovo 4, Niš 3.