Peruđa vratila brejk protiv Lubea, odličan Bata

Odbojka 18. apr 202121:01 > 21:02 1 komentar

Odbojkaši Peruđe slavili su u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa Serije A pošto su kao gosti bili bolji od Lubea 3:2.

Sjajan meč odigran je u Ćivitanovi. Mnogo preokreta, sjajna odbojka i na kraju sve vraćeno na nulu. Prvi set dobio je Lube 25:21 i delovalo je da su domaći spremni da idu do kraja, odbrane brejk i dođu na prag titule.

A onda dva sjajna seta gostiju iz Peruđe. Dobili su ih 25:21 i 27:25 za potpuni preokret. Međutim, Lube je u četvrtom uzvratio 25:23 i došlo se do petog seta. Delovalo je da je domaća ekipa ušla sa psihološkom prednošću.

Međutim, gosti su sjajno odigrali, poveli 9:5 i sve je bilo spremno za slavlje. Ali Lube je ekipa koja se nipošto ne sme otpisati. Na servis je otišao Joandi Leal i poveo ekipu do preokreta i vođstva 10:9. Međutim, imali su i gosti spreman odgovor u liku Olega Plotnickog, koji je sa tri sjajna servisa doneo novi preokret i vođstvo 14:11. Prvu meč loptu nisu iskoristili, ali drugu gosti već jesu i slavili 15:12 za 1:1 u seriji.

Kod pobednika Vilfred Leon je bio najbolji sa 38 poena, a izuzetno bitnu ulogu imao je Aleksandar Atanasijević sa 13 poena. Na drugoj strani Kamil Rihlicki bio je najefikasniji sa 14 poena.

Treći meč na programu je u Peruđi u sredu, uz direktan prenos na kanalima Sport Kluba.