Serija A: Monca u naletu, pala i Ravena

Odbojka 8. jan 20210:47 0 komentara
Lega Pallavolo

U zaostalom susretu devetog kola odbojkaške Serije A Monca je savladala Ravenu 3:1 i tako došla do sedme vezane pobede.

Potvrdila je Monca da je tim koji je u ovom trenutku u najboljoj formi. Bili su siloviti u prva dva seta, koje su dobili 25:20 i 25:16. Ipak, u trećem je odgovorila Ravena 25:22, ali to je bilo samo odlaganje neminovnog, jer je domaćin četvrti set rešio istovetnim rezultatom 25:22 i došao do nove pobede u nizu.

Kod pobednika Donovan Džavornok bio je najefikasniji sa 20 poena, Filipo Lanza zabeležio je 12. Na drugoj strani Erik Lepki imao je 21 poen, a Aleksa Batak jedan.

Monca je trenutno peta sa skorom 10-5, ali ima utakmicu manje od konkurenata za treće mesto Trentina i Valencije, koji imaju po 11-5. Ravena je 10. sa 3-13.