Serija A: Preokret Monce, dramatično i u Raveni

Lega Pallavolo

Odigrane su dve utakmice devetog kola Serije A. Izuzetno zanimljivo bilo je u Vibo Valentiji, gde je Monca slavila u pet setova. U drugom meču takođe se igralo pet setova između Ravene i Milana.

Prva dva seta u Vibo Valentiji posle neizvesnih završnica dobio je domaćin 25:23 i 25:22. Činilo se da je momentum na njihovoj strani, ali onda se Monca razgoropadila.

Dobila je redom treći set 25:20, četvrti 25:18 i na kraju izuzetno ubedljivo peti – 15:6. Ispostavilo se da iako je domaći tim imao dva seta prednosti, nijednom nije bio blizu da završi posao.

Kod pobednika briljirao je Gerg Grozer sa 27 poena. Po 14 su zabeležili Aleks Grozdanov i Donovan Džavoronok. Na drugoj strani Rezende je zabeležio 17 poena.

Ovom pobedom Monca se učvrstila na četvrtom mestu sa skorom 6-4, dok je Vibo Valentija 11. sa 2-7.

U drugom meču dana Milano je najavio laku pobedu. Poveo je 2:0 pošto je u prva dva seta slavio 26:24 i 25:21. Imali su gosti vođstvo 12:6 u trećem setu, ali je usledio veliki pad i Ravena je došla do trećeg seta – 25:23. Dobila je Ravena i četvrti 25:21 i epilog je morao da se dobije u petom setu. Milano je ipak imao više koncentracije i zabeležio je na kraju pobedu 15:12.