Slavlje Lubea u Peruđi: Na korak od titule

Vesti odbojka 14. apr. 202120:201 komentar
Lube
legavolley.it

U drugom susretu finalne serije plej-ofa odbojkaške Serije A Lube je slavio kao gost protiv Peruđe 3:1 i poveo 2:0.

Ovim brejkom Lube je došao na prag osvajanja šeste titule nacionalnog šampiona. Već u sledećem meču na svom parketu biće u prilici da se okiti šampionskim lovorom.

U drugom susretu u Peruđi Lube je došao do startnog vođstva posle velike borbe, pošto je bilo 25:23. U drugom setu dominirala je Peruđa. Povela je čak i 21:15. Ali to nije bilo dovoljno da rutinski privede set kraju, pošto se Lube primakao na 23:22. Ipak, domaći su vezali dva poena i izjednačili na 1:1.

Treći set protekao je u potpunoj dominaciji gostiju, koji su poveli od prvog poena i nijednom nisu dopustili da protivnik izjednači. Na kraju su ga dobili 25:20, a isti epilog bio je i u četvrtom setu za konačnih 3:1 i najavu novog šampionskog slavlja.

Kod pobednika Sajmon Robertlendi zabeležio je 21 poen, Joundi Leal 18, a Osmani Huantorena 15 poena. Na drugoj strani jedini dvocifren bio je Vilfredo Leon Venero sa 17 poena, dok Aleksandar Atanasijević već poslovično nije igrao.

Već u subotu Lube ima šansu da pobedom na svom terenu overi titulu, ali svakako će se i Peruđa boriti da vrati seriju na svoje bunjište.