Žešuv slomio otpor Drezdena, Ruskinje lako do pobeda

Odbojka 24. nov 202110:37 > 10:37 0 komentara
Jelena Blagojević protiv Drezdena u LŠ

U utorak je počela grupna faza Lige šampiona za odbojkašice. Pobede su ostvarili favoriti, a najzanimljiviji meč odigran je u Žešuvu, gde je domaći KS Developres savladao Drezden sa 3:2 u setovima.

Bio je to meč pun preokreta, ali i neverovatnih serija, pa je tako domaćin u prvom setu od rezultata 6:4 nanizao 15 poena do 21:4! Set je završen rezultatom 25:10.

U drugom periodu slavile su Nemice 25:19, da bi u trećem uzvratio domaćin sa 25:15. Iako su gubile 15:11 u četvrtom, gošće su uspele da se izbore za taj-brejk, u kojem su vodile do rezultata 7:6, da bi na kraju ipak pružile ruku boljem rivalu – Žešuv je slavio pobedu posle 15:9.

U pobedničkom timu Amerikanka Kara Bajema je osvojila 20 poena, dok je Brazilka Bruna Onorio dodala 16. Srpkinja Jelena Blagojević upisala je 10 poena. U ekipi Drezdena, Maja Štork je osvojila 16, a Linda Bek 14 poena. U sastavu je bila i novi libero Teodora Pušić.

U isto vreme odigran je i drugi meč u A grupi, a Lokomotiva Kalinjingradu je na neutralnom terenu u Minsku, savladala „kvalifikanta“ Prometej sa 3:0. Ovaj meč su sudili Donja Simonovska iz Crne Gore i Vladimir Simonović iz Srbije.

Kod domaćih, najefikasnija je bila Malvina Smaržek sa 16 poena, a sledile su je Jekatarina Jevdokimova sa 14 i Valerija Zajceva sa 12. U timu iz Ukrajine, kojeg sa klupe vodi Bugarin Ivan Petkov, Kubanka Hajdi Kazanova Alvares osvojila je 18 poena.

U okviru B grupe, francuski Miluz je savladao LP Salo iz Vijestija sa 3:1. Finkinje su povele, ali je u nastavku meča dominirao domaćin. Nemica Kimberli Drevnjok je osvojila 18 poena za pobedničku ekipu, Kolumbijka Amanda Koneo je dodala 16, a Šveđanka Ana Hak (sestra Izabel Hak) deset. U igru nije ulazila Jelena Novaković.

U poraženom timu Džesika Kosonen je osvojila 14, a Ana Čakan i Georgija Andrikopulu po 11.

U Moskvi je domaći Dinamo lako izašao na kraj sa Liberecom. Sa novim trenerom Konstantinom Ušakovim, koji je zamenio smenjenog Željka Bulatovića, domaće su odigrale dobar meč. Natalija Gončarova je osvojila 17 poena, Natalija Krotkova je dodala 12, a Jekatarina Poljakova 10. U ekipi iz Češke, Nikola Kvapilova je upisala 16 poena.

U sredu su na programu još četiri meča Lige šampiona za odbojkašice.