Zirat na korak od odbrane titule, Fener na koti tri

Odbojka 2. maj 202221:09 > 03. maj 2022 8:21 0 komentara
Martin Atanasov

Odbojkaše Zirata samo jedna pobeda deli od odbrane titule u šampionatu Turske. Zirat je posle pobede "u gostima" protiv gradskog rivala Halkbanka, slavio i "kao domaćin", takođe u Baškent Areni sa 3:1 (25:23, 15:25, 25:21, 25:23).

Prevagu na tasu Zirata, doneo je Holanđanin Vuter Ter Mat sa 23 poena. Martin Atanasov i Bedirhan Bulbul su osvojili po 10 poena. Kod Halkbanka, Fernando Ernandes je osvojio 23, a Grem Vajgras i Nikolas Bruno po 13 poena.

Zirat je posle velike borbe, sa tri uzastopna poena Bulbula dobio prvi set (od 22:23 do 25:23), a onda je usledio jak odgovor Halkbanka. Treći set je odlučio pobednika. Ter Mat je vodio domaćina, a gosti su išli iz greške u grešku (ukupno 11 u setu), pa je aktuelni šampion ponovo došao do vođstva.

U četvrtom periodu blok je bio glavni adut Zirata (ukupno osam poenterskih), a od rezultata 22:22 – Ter Mat i Bulbul doneli su dve vezane meč lopte domaćinu, da bi na kraju Fernando Ramos pogrešio servis za konačnih 25:23.

Oguzhan Karasu (Halkbank) protiv bloka Zirata

Odbojkaši Fenerbahče osvojili su treće mesto, jer su dobili seriju protiv Arkasa sa 2:0. U drugog susretu u Izmiru, Fener je slavio posle velike borbe i pet setova sa 3:2 (25:19, 25:23, 20:25, 23:25, 15:13).

Gosti su dobili prva dva seta, domaćin je uspeo da stigne do izjednačenja, usledio je triler u petom, u kojem je Fenerbahče uspeo da izbegne majstoricu i treći duel.

U pobedničkom timu Salvador Idalgo je osvojio 21, Jasine Luati 17, a Kan Gurbuz 12 poena. Kod poraženih, koji će sezonu pamtiti po osvojenom Kupu Turske, Mirza Lagumdžija je upisao 22 poena, Gabrijel 19, a Nikolas Hog 16 poena.